Oglądasz wypowiedzi znalezione dla frazy: Microsoft Project





Temat: Skład Microsoft Office
- MS Word
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Word

- MS Excel
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Excel

- MS Access
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Access

- MS PowerPoint
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_PowerPoint

- MS Visio
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Visio

- MS Publisher
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Publisher

- MS Project
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Project

- MS Outlook
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Outlook

- MS OneNote
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_OneNote

- MS Money
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Money

- MS Backup

- MS Schedule+
program do zarządzania kontaktami i planowaniem czasu. Zapisywał pliki w formacie .scd. Zniknął z pakietu Office po wersji 95. Jego miejsce zajął Microsoft Outlook.

- MS Mail
program do obsługi poczty elektronicznej we wczesnych wersjach pakietu Office. Zapisywał pliki w formacie .mmf. Jego miejsce zajął Microsoft Outlook.

- MS Internet Explorer
http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_Explorer

Ewentualnie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Office


 Programy pakietu Microsoft Office [edytuj]

W wersji podstawowej - Basic Microsoft Office 2007 - pakiet zawiera:

    * Microsoft Word (edytor tekstu)
    * Microsoft Excel (arkusz kalkulacyjny)
    * Microsoft PowerPoint (tworzenie i wyświetlanie prezentacji)
    * Microsoft Office Picture Manager (przeglądarka obrazów, umożliwia również prostą edycję zdjęć)

Te programy zawiera każda edycja Microsoft Office 2007. W innych wersjach pakiet może (ale nie musi) zawierać również inne programy:

    * Microsoft Outlook (program pocztowy, kalendarz)
    * Microsoft Entourage (odpowiednik Microsoft Outlook dla Mac OS)
    * Microsoft Access (front-end baz danych z wbudowanym silnikiem plikowych baz danych Microsoft Jet)
    * Microsoft OneNote (robienie notatek, dodawany od wersji 2003)
    * Microsoft Publisher (tworzenie publikacji prasowych)
    * Microsoft Visio (edytor schematów)
    * Microsoft Office SharePoint Designer (poprzednia nazwa Microsoft FrontPage; tworzenie i edycja stron WWW)
    * Microsoft Project (zarządzanie harmonogramem projektów)
    * Microsoft InfoPath (program do zbierania informacji i zapisywania ich w formacie XML))
    * Microsoft Office Groove (program do efektywnej pracy grupowej)
    * Microsoft Office SharePoint Server lub Sharepoint Services 3.0 (zestaw serwerów do zarządzania informacjami)
    * Microsoft Office Forms Server (Rozwiązanie pakietu Microsoft Office dla formularzy obsługiwanych w przeglądarce)
    * Microsoft Office Project Server (Zarządzanie projektami na poziomie organizacji)
    * Microsoft Office Communicator (Komunikator internetowy)
    * Microsoft Office Accounting (Zarządzanie kontami i uprawnieniami)

Programy, które nie są już dołączane do nowych wersji pakietu Microsoft Office:

    * Microsoft Binder - program, który w zamierzeniu miał łączyć kilka pojedynczych dokumentów do jednego pliku .obd. Zniknął z pakietu Office po wersji 2000.
    * Microsoft Schedule Plus - program do zarządzania kontaktami i planowaniem czasu. Zapisywał pliki w formacie .scd. Zniknął z pakietu Office po wersji 95. Jego miejsce zajął Microsoft Outlook.
    * Microsoft Mail - program do obsługi poczty elektronicznej we wczesnych wersjach pakietu Office. Zapisywał pliki w formacie .mmf. Jego miejsce zajął Microsoft Outlook.
    * Microsoft Outlook Express - Program do obsługi poczty elektronicznej w pakiecie Office 98 dla systemu Mac. Zapisywał pliki w formacie .dbx. Jego miejsce zajął Microsoft Entourage.
    * Microsoft Vizact 2000 - Program, który dodawał efekty specjalne do dokumentów, używając języka HTML.
    * Microsoft PhotoDraw - Program graficzny. Po raz pierwszy pojawił się w 1998 roku, opublikowany w Office 2000 Premium Edition. Zapisywał pliki .mix
    * Microsoft Photo Editor - Program do edycji grafik. Zniknął dopiero po wydaniu Office 2002 (XP).
    * Microsoft FrontPage - Edytor HTML. Zniknął po Office 2003. Jego następcą jest Microsoft SharePoint Designer.

KUNIEC
Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku



Temat: Microsoft Project 2000
Microsoft Project 2000 PL




[i] Większość z nas zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym nieustannie planuje i wykonuje jakieś przedsięwzięcia. Nawet jeśli nie są one zbyt skomplikowane - np. w przypadku przeprowadzki czy też tworzenia niedużego programu komputerowego - chętnie skorzystalibyśmy z narzędzia, które pozwoliłoby zapanować nad naszą pracą. Takim programem bez wątpienia jest Microsoft Project 2000. Jest on następcą wersji 98 opisywanej w CHIP-ie 3/98 na s. 111. Od wydania poprzedniej edycji minęły ponad dwa lata - przez ten czas MS Project przeszedł poważne przeobrażenia.

MS Project 2000 jest narzędziem, które ułatwia tworzenie planów projektów i śledzi postępy realizacji zadań. Pozwala na szybkie i łatwe przekazywanie istotnych informacji dotyczących projektu wszystkim zainteresowanym, tzn. współpracownikom i wykonawcom.
Podczas budowania planu MS Project układa harmonogram pracy na podstawie informacji dostarczonych przez użytkownika. Dotyczą one zadań, które trzeba wykonać i zasobów, czyli ludzi, którzy nad tymi zadaniami będą pracować, niezbędnych materiałów i usług, a także kosztów. Można z góry ustalić ostateczne terminy wykonania poszczególnych zadań.
W programie Microsoft Project 2000 informacje o projektach wyświetlane są w widokach zadań lub zasobów. Widoku zadania używamy, chcąc wprowadzić, zmienić lub wyświetlić informacje o zadaniu. Natomiast z widoku zasobu korzystamy, aby dodać, zmienić lub wyświetlić informacje o zasobie.
Do najważniejszych widoków należą też Diagram sieciowy i Wykres Gantta. Diagram sieciowy (w poprzednich wersjach programu zwany widokiem PERT) został znacznie zmodyfikowany. Używając widoku Diagram sieciowy, można przeglądać, tworzyć lub edytować zadania projektu oraz relacje pomiędzy nimi. Każde zadanie przedstawione jest w postaci ramki (zwanej też węzłem), a linia łącząca dwie ramki ukazuje współzależności pomiędzy dwoma zadaniami. Diagram sieciowy wyświetla domyślnie jedną ukośną linię przechodzącą przez zadanie będące w trakcie realizacji i krzyżujące się linie ukośne na wykonanym już zadaniu. Nowością jest możliwość stosowania filtrów w Diagramie sieciowym. Drugi z wymienionych widoków, czyli wykres Gantta, wyświetla w formie graficznej w postaci pasków zadania planowane i objęte harmonogramem. Widok ten służy do porównywania pożądanego harmonogramu z rzeczywistym. Korzystamy z niego, aby sprawdzić, z jak dużym opóźnieniem możemy wykonać zadanie, by nie wpłynęło to negatywnie na realizację całego projektu.
W nowej wersji można teraz edytować komórki bezpośrednio lub na pasku edycji, tak jak w Excelu. Ważnym elementem zarządzania projektem jest możliwość prezentacji wyników pracy, czyli tworzenia raportów.

Po opracowaniu planu projektu i podczas zarządzania nim często zachodzi potrzeba przekazywania innym osobom (na przykład członkom zespołu projektowego, udziałowcom lub wykonawcom poszczególnych zadań) informacji o projekcie. Program oferuje kilka przeznaczonych do tego mechanizmów. Najprostszym jest drukowanie tworzonych przez MS Project raportów. Drugi sposób to publikowanie planu projektu w formacie HTML lub zapisywanie go na serwerze WWW w celu udostępnienia informacji o projekcie w Internecie czy też intranecie. Można też wykorzystać integrację MS Project z programem Outlook, aby inne osoby przeglądały zadania na swoich listach zadań w Outlooku. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe przypominanie im o datach wykonania poszczególnych zadań.
Program MS Project 2000 wspomaga pracę grupową. Członkowie grupy roboczej mogą wymieniać dane dotyczące projektów za pomocą poczty elektronicznej lub Sieci. Do tego celu służy znajdujący się w pakiecie program MS Project Central. Wszyscy zainteresowani mogą szybko uzyskać dostęp do informacji o projekcie, zaktualizować raporty o jego stanie i zapisać nowe zadania w osobistych kalendarzach Outlooka. Co więcej, pliki projektu mogą zawierać hiperłącza otwierające dokumenty znajdujące się na serwerach sieciowych, co umożliwia dostęp do arkuszy Excela lub baz danych Accessa.
MS Project wykorzystuje do kodowania tekstu standard Unicode. Dzięki temu umożliwia edycję i przeglądanie projektów w 17 językach. W programie Microsoft Project można także wyświetlać polecenia i funkcje w dowolnym z tych języków.
Jeżeli obsługa programu wydaje się użytkownikowi zbyt trudna, zawsze może on skorzystać z nowego, opartego na HTML systemu pomocy. W jej skład wchodzi kilka modułów. Samouczek umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy z programem. Mapa projektu pozwala znaleźć szczegółowy opis poszczególnych funkcji programu.
Obecnie istnieje możliwość bazowania projektu na szablonie. Nowa wersja zawiera kilkanaście gotowych do wykorzystania szablonów projektów, np. projekt tworzenia oprogramowania i budowy domu. Przykłady można wykorzystać do celów szkoleniowych lub zmodyfikować je i użyć jako podstawy do własnych projektów.
Niewątpliwie korzystanie w codziennej pracy z narzędzia takiego jak Microsoft Project 2000 ułatwia życie nie tylko menedżerom i projektantom. Program jest prosty w obsłudze i oferuje bardzo duże możliwości. Wielu użytkowników ucieszy też fakt, że został wreszcie całkowicie spolonizowany.




Microsoft Project 2000 PL
Wymagania: PC Pentium 75, 40 MB RAM, Windows 9x/NT/2000; ok. 32-224 MB na dysku (w zależności od wariantu instalacji)
+ możliwość wykorzystania gotowych szablonów
+ integracja z Office 2000
Producent: Microsoft, USA

http://www.microsoft.com/
KUNIEC
Dostarczył: Microsoft Polska, Warszawa
tel.: (0-22) 661 54 00, faks: 661 54 34

http://www.microsoft.com/poland/
KUNIEC
Cena: 3530 zł
Uaktualnienie: 1400 zł






KUNIEC

HASŁO:

Leszczyn
KUNIEC
Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku



Temat: NORMA Professional




NORMA PRO to propozycja firmy Athenasoft dla najbardziej wymagających Klientów. Program posiada zaawansowane funkcje umożliwiające sporządzanie kosztorysów wariantowych, złożonych i porównawczych, tworzenie pozycji scalonych o dowolnym stopniu agregacji, definiowanie okresów rozliczeniowych i kodów wykonawczych, tworzenie i korzystanie z cenników obiektów i asortymentów robót, rejestrację zmian i korekt. Posiada mechanizmy, które pozwalają na wyliczanie wartości nakładów metodą interpolacji i ekstrapolacji. Stosowanie tych metod jest zalecane przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r

System NORMA PRO pozwala także tworzyć kosztorysy wariantowe, które umożliwiają przedstawienie alternatywnych sposobów wykonania. Opcja rejestrowania zmian i korekt oraz drzewiasta struktura kosztorysu umożliwiają szybkie sprawdzanie kosztorysu i nanoszenie poprawek.

NORMA PRO to jedyny w Polsce profesjonalny system kosztorysowy posiadający wiele narzędzi i funkcji pozwalających budować kosztorysy o dowolnym stopniu złożoności zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Możliwość zapisania kosztorysu w formacie XML pozwala zintegrować proces kosztorysowania z dużymi systemami zarządzania firmą, opartymi na systemach baz danych MS SQL, Oracle, IBM DB2, SAP.

Norma Pro współpracuje z programem do planowania i harmonogramowania MS Project i systemem do zarządzania CAPITAL. Aby współpraca ta była możliwa i informacje o nakładach RMS i środkach finansowych były przekazywane pomiędzy poszczególnymi programami w formie elektronicznej, konieczna jest nakładka ATH Project, która jest funkcjonalnym rozszerzeniem MS Project. Dodatkowo ATH Project może zapisać harmonogram i dokument zapotrzebowania w formacie XML, dzięki czemu dokumenty te mogą być wykorzystane przez program Capital.


/> no pass
KUNIEC


    AUTOR - junior213 - 07 Lut 2009 23:16


Jest to najpopularniejszy i najnowocześniejszy, rozbudowany system do kosztorysowania i okresowego rozliczania robót. Zalecany przez Biuro Ekspertyz i Doradztwa Organizacyjno-Ekonomicznego Przemysłu Budowlanego ORGBUD Sp. z o. o.


Najważniejsze funkcje programu:
- kosztorysowanie metodą szczegółową, uproszczoną oraz mieszaną zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami
- pozycje szczegółowe i uproszczone w jednym kosztorysie, upraszczanie pozycji i przywracanie RMS-ów z katalogu
- kosztorysowanie różnego rodzaju robót budowlanych, remontowych, instalacyjnych, montażowych, uruchomieniowych, programistycznych i integracyjnych, w tym również związanych z systemami alarmowymi w oparciu o katalog AL-01
- ponad 230 katalogów KNR, KNNR, AT, AL, PKZ z opisami, normy zakładowe, katalogi własne
- wczytywanie cen czynników produkcji i cen jednostkowych robót z dyskietek Sekocenbud, Orgbud, Bistyp, MRRiB
- preinstalowane cenniki z załączników Nr 2 i 3 rozporządzenia MRRiB z 26.09.2000 r.
- dowolna liczba własnych baz cenowych
- wielowalutowość, automatyczne przeliczanie cen RMS i pozycji w oparciu o tabelę kursów
- wyszukiwanie elementów RMS w cenniku, kartotece RMS lub innym kosztorysie na podstawie indeksu ETO lub fragmentu nazwy
- druk pełnej i skróconej formy kosztorysu, podsumowań dla różnych poziomów działów, książki przedmiarów, zestawień RMS, baz cenowych, statystyk, słowników lokalizacji, okresów rozliczeniowych
- możliwość wydruku do pliku w formacie HTML
- definiowanie okresów rozliczeniowych, wprowadzanie obmiarów wykonanych robót, cen elementów RMS w poszczególnych okresach definiowanie stałych obmiarowych
- biblioteka wzorów matematycznych do obliczania obmiarów
- import obmiarów z programów projektowych CAD: ALLPLAN, ARCON, RYSUNEK i innych
- wielopoziomowa struktura działów określanie narzutów (kwotowo lub procentowo), dla całego kosztorysu, grupy lub poszczególnych działów, wybranych pozycji
- dowolna liczba parametrów ekonomiczno-technicznych dla działów i kosztorysu
- definiowanie grup RMS dla ustalenia wspólnych narzutów i współpracy z systemami FK
- rozliczanie kosztów transportu, pracy rusztowań, kompletów deskowań, pozycji w innych pozycjach porównywanie kosztorysów, sprawdzanie zgodności z katalogami norm wstawianie, kopiowanie i przenoszenie pozycji, RMS-ów i wierszy obmiarowych przez przeciąganie myszą
- wymiana kosztorysów przez uniwersalny format ATH z programami: STRIX, OBMIAR (wprowadzanie obmiarów na placu budowy), ODBIÓR (protokoły odbioru i rozliczanie robót), FORTUNA (wystawianie faktur), OCENA (graficzna prezentacja kosztorysów), WYKONAWCA (realizacja i nadzór inwestycji)
- eksport danych do Microsoft Office i innych aplikacji współpraca z programami do harmonogramowania Microsoft Project, Projekt+, Planista, Power Project, definiowanie kluczy lokalizacji i kodów wykonawczych
- wczytywanie kosztorysów z programów STRIX, LEONARDO, KOMA, ZUZIA, WINBUD, SKOBUD
- praca w sieci, kopie awaryjne i zapasowe, wielopoziomowa funkcja cofnij i przywróć



KUNIEC
Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku



Temat: Głupich nie sieją... :>
W odpowiedzi na pismo z piątek, 6 lipca 2007 14:01
(autor Jasek
publikowane na alt.pl.allegro,
wasz znak: <468e2@news.home.net.pl):


| e? Przecież on jest i tak większy i bardziej kanciaty niż taki za 40zł.
| Chyba że mylę modele... Ale taki płaski, brzydki prostopadłościan to to?
rzuc okiem na www.apple.com.


Teraz nie rzucę, bo jestem na GPRSie w lesie :D DOpiero jak wrócę z wakacji.


Ten o czym piszesz powstal z 6 lat temu.


Hm... Brat taki wygrał rok temu. Nie wiem czy to szufla, ale taki aplowy
właśnie... Kanciaty prostopadłościan.


| Tak, wiem, udowadniasz, że nie literalnie 10 razy. O przenośni słyszał?
| No i nie obracaj cenami w USD bo w Polsce różnice są większe.
widocznie w Polsce jest jakies prawo chroniace zaporowymi clami/oplatami
rodzimych producentow odtwarzaczy mp3 i komputerow :).


Taaaaaaaaaaa.... Rodzimych mamy całe stado.


| Ano właśnie. Bogatych usańców może stać na przepłacanie...
Bogatych? Czy cena za 13" laptopa, dosc pokaznie wyposazonego, na
poziomie 1300 USD to straszne przeplacanie? (zaczyna sie od $999), a
desktopa z monitorem za podobne pieniadze?


no toż pociąłeś właśnie! Przecie pisałem, że ceny są na niższym poziomie
względem zarobków. Więc można wydać nawet 2x więcej dla jaj i szpanu. Jak w
Polsce mam dylemat: 3 pensje czy 8 pensji to dla szpanu nie wydam.


| No i? Dell to producent sprzętu. Apple produkował bardziej system niż
| sprzęt. Teraz zrównał sprzęt do pecetów i do tego reklamuje konkurencyjny
| system. To co zostaje z Appla?
Zupelnie nie kojarze tej reklamy. Owszem byla wmowa, ze mozna uruchomic
Windows, ale nigdy nie wiedzialem Maca do kupienia z windowsem ze sklepu
apple.


Nie wiem czy ze sklepu apple, ale wlazłem kiedyś właśnie na apple.com i był
jakiś artykuł czy coś o tym jak windowsa na tym odpalać.


A moze mylisz rozwiazania typu parallel/bootcamp? Owszem, sa
firmy instalujace na zyczenie tylko windowsa (macmall.com), ale z tego
co wiem bardzo malo osob sie na to decyduje. Czesc ludzi instaluje
windows by uruchomic go z z sesji OS Xa, bo czesc programow
wykorzystwywanych w pracy istnieje tylko na ta platforme - np. Microsoft
Project.


No i tak stopniowo windows wyprze MacOSa. Bo po co komu będzie MacOS do
odpalania windzianych programów. To tak jak było z OS/2. Też tam był
Windows wbudowany. I OS/2 zdechł.


| kola to juz nie bedzie ta marka?
| No jak zaczną robić samochody na częściach konkurencji to zapewne tak
Jakiej konkurencji? Raczej innej architekturze. Apple nigdy nie
produkowalo scalakow, podobnie jak BMW nie produkuje opon.


Ale mówię o windowsie. Co zostaje z Apple? Kiedyś był inny sprzęt i inny
system niż w wintelach. Teraz jest ten sam sprzęt i inny system. Gdy już
Windows wyprze MacOSa, to co zostanie? Obudowa z nadgnitym jabłkiem i
jednoprzyciskowa mysz?


| A czy ja mówię, że coś złego? Mówię, że Apple przeszedł z produkcji
| komputerów, która zresztą mu nie wyszła i defakto zbankrutował do
| produkcji gadżetów. Zresztą już komputery w latach 90 po powrocie Jobsa
| to właśnie ten kierunek. Bo przecie ludzie kupowali lampomaka czy
| mydelniczkomaka nie dla ich możliwości a dla wyglądu mydelniczki czy
| lampy.
Podobnie sie dzieje w przypadku samochodow. Czy ludzie kupuja np. Lancie
ze wzgledu na jej kosmiczne osiagi czy innowacyjne rozwiazania? Nie.
Kupuja bo im sie design podoba. A ze design kosztuje, to coz...


Nie wiem, ja może jestem inny. Ja kupowałem auto dla jeżdżenia i warunkiem
był np. pojemny bagażnik z piątymi drzwiami...

Jak wygląda komputer jest dla mnie drugorzędne. Zwłaszcza że wygląd
mydelniczki to mi średnio się podoba.


| Na koniec pytanie - z czego wynika ze sprzet apple otrzymuje wysokie
| noty w czasopismach poswieconych sprzetowi PC? (Computer Shopper, Laptop
| Magazine, PC Magazine)? Spisek, czy moze ludzie doceniaja pewne cechy
| ktorych ty nie zauwazasz?
| Słyszałeś o sponsorowaniu?
Sponsorowanie w testach? Przeciez sady by ich zjadly na dzien dobry....


No właśnie sady płacą za to, żeby Japka dobrze wychodziły.

W Polsce zresztą podobnie. Weź sobie jakiś ranking z jakiegoś chipa... Są
tam rzeczy wyraźnie układane. Nie ma wielu modeli i producentów. Bo taki
chip testuje to co im przyślą. A do tego jak dorzucą coś dobrego typu ,,nie
musicie po testach oddawać'' to się od razu subiektywna ocena testującego
przesuwa.


| Zresztą jakoś pomimo tych not (wierzę ci na słowo, bo nie czytam
| amerykańskich gazet) jakoś nie widzę takich kompów w Polsce.
Powoli bedziesz widzial. Wyposazam rodzine w sprzet taki w Polsce, a ze
rodzine mam duza to kwestia czasu :) Zreszta, jak doniesli, apple ma
uznac istnienie Polski i otworzyc swoje przedstawicielstwo. Podobno juz
zaczely spadac ceny u "importerow"


E, przecie Sad istnieje od lat w Polsce.

Może i otworzą więcej, ale ja stawiam raczej na próbę uzależnienia młodzieży
od ipodów czy iphonów.

Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku



Temat: PRACY SZUKAM
Poszukuję pracy na stanowisku, na którym wykorzystam posiadane umiejętności
i kwalifikacje dla obustronnych korzyści.
Jestem niezwykle ambitna i zorganizowana.
Cechuje mnie taktowność, rzetelność i odpowiedzialność.
Potrafię organizować pracę sobie i innym, ustalać priorytety oraz szybko się
uczyć nowych rzeczy.

JĘZYKI:
- język polski - język ojczysty
- język angielski - biegle w mowie i piśmie
- język włoski - w trakcie nauki
- język francuski - podstawy

KWALIFIKACJE/UMIEJĘTNOŚCI:
- umiejętność komunikowania się i współpracy
- zarządzanie zespołem ludzkim
- umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów
- bardzo dobra organizacja pracy oraz zdolność ustalania priorytetów
- umiejętność uczenia się (przyswajanie i wykorzystywanie nowych informacji
i umiejętności, otwartość na zmiany i nowe sytuacje, umiejętność
analizowania i wyciągania wniosków z sukcesów i porażek, poszukiwanie nowych
rozwiązań)
- efektywność - nastawienie na osiąganie założonych efektów pracy
- obsługa komputera (środowisko Windows; Microsoft Project; Pakiet Programów
Biurowych Ms Office; Corel Draw; Pakiet Lotus;  Internet)
- szybkie pisanie na komputerze metodą bezwzrokową
- biegła znajomość języka angielskiego
- znajomość handlu zagranicznego
- profesjonalizm w obsłudze klienta

OSIĄGNIĘCIA:
- tłumaczenia, między innymi dla hawajskiej organizacji Aloha International
- zaangażowanie w pracach nad korporacyjnymi procedurami i raportami
usprawniającymi system obsługi klienta w europejskich zakładach
międzynarodowej korporacji (*)
- konsultacja i współpraca przy zwieńczonym sukcesem wdrażaniu systemu
komputerowego w renomowanej, międzynarodowej firmie (*)
-  projektowanie stron WWW (hobbistycznie)
- uzyskanie wysokich not w corocznych ocenach okresowych pracowników
umysłowych u poprzedniego pracodawcy
- udział we wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania według norm ISO
(PN- ISO 9002, PN-ISO 14001 oraz PN-N 18001); stworzenie procedur dla Działu
Obsługi Klienta w firmie (*)
- asystowanie w przeprowadzaniu corocznych ankiet w  (*)
- certifikat IELTS (International English Language Testing System)
wystawiony przez The British Council - ocena ogólna 7.5
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej - tłumaczenia, usługi
komputerowe
- certyfikat resortowego egzaminu z języka angielskiego o profilu
ekonomiczno-handlowym wystawiony przez Komisję Kontrolną Języków Obcych
Ministerstwa Gospodarki (1997)
- laureatka Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez American
Peace Corps i Amica Sapientiae
- prawo jazdy kat. B (1993, jazda bezwypadkowa), międzynarodowe prawo
jazdy

PRZEBYTE SZKOLENIA I TRENINGI:
- "Profesjonalna Obsługa Klienta" (Door Poland/Door Training International)
- "Motywowanie pracowników" (iPsychologist Consulting s.c.)
- "Kierowanie zespołem" (iPsychologist Consulting s.c.)
- "Profesjonalna Obsługa Klienta" (Ośrodek Doradztwa i Treningu
Kierowniczego w Gdańsku)
- "Lotus Notes - podstawy" (Autoryzowane Centrum Szkoleń Technicznych
Microsoft)
- "Microsoft Word dla zaawansowanych" (Autoryzowane Centrum Szkoleń
Technicznych Microsoft)
- "Microsoft Excel dla zaawansowanych" (Autoryzowane Centrum Szkoleń
Technicznych Microsoft)
- "Profesjonalna Sprzedaż" (Gdańska Fundacja Kształcenia Menadżerów)
- "Profesjonalizm w zawodzie sekretarki i asystentki" (Vademecum
Doradczo-Szkoleniowa)

DOŚWIADCZENIE (od 1996 - do obecnie)
- Tłumacz
- (*) - koordynator ds. sprzedaży papierów białych (zarządzanie
11-osobowym zespołem, wprowadzenie optymalnej organizacji pracy, udział w
spotkaniach negocjacyjnych z klientami, planowanie produkcji maszyn
papierniczych, bilansowanie mocy z budżetami sprzedaży, budżetowanie
produkcji wg klientów uwzględniając sytuację rynkową, udział w opracowywaniu
procedur korporacyjnych, udział we wdrożeniu systemu komputerowego Elixir)
- (*) - specjalista ds. sprzedaży papieru
(obsługa klientów i procesu sprzedaży wyrobów, przyjmowanie i realizacja
zamówień - sprzedaż eksportowa)
- (*)- referent ds. sprzedaży
(import - sprzedaż krajowa, obsługa klientów i procesu sprzedaży wyrobów,
przyjmowanie i realizacja zamówień - sprzedaż krajowa i eksportowa)
- (*) - sekretarka/asystentka (Grupa Modernizacyjna)
- (*) - sekretarka (Grupa Modernizacyjna, przełożony obywatel Stanów
Zjednoczonych)
- praktyka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Departament
Administracyjno - Finansowy
- praktyka w firmie Maxon Sp. z o.o.  - sekretariat

EDUKACJA
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomii i
Zarządzania, Kierunek: Marketing i Zarządzanie, studia wyższe zawodowe -
tytuł licencjata
- Państwowe Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, ul. Ogrodowa
16, Wydział Handlu Zagranicznego,  Dyplom Technika Ekonomisty, dyplom z
wyróżnieniem
- II Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie; świadectwo dojrzałości z
wyróżnieniem

ZAINTERESOWANIA:
- projektowanie komputerowe
- jazda na rowerze, pływanie
- języki obce
- kuchania wegetariańska i makrobiotyczna

DZIAŁALNOŚĆ DODATKOWA:
- udzielanie korepetycji z języka angielskiego
- członkini międzynarodowego zespołu tłumaczy (The Translation Workplace)
- praktyczna pomoc dla turystów w Sharm-el-Sheikh w Egipcie (wycieczki,
tłumaczenia)
- lektor w British School
- aktywne uczestnictwo w życiu szkoły: działalność w Radzie Słuchaczy,
przewodnicząca klasy i starosta grupy, redaktor naczelny gazetki szkolnej II
LO, organizowanie wycieczek
- członkini Młodzieżowego Klubu Sportowego - aerobic

(*) Z uwagi na dyskrecję dane o firmie oraz referencje mogę przekazać
oddzielnie zainteresowanym Pracodawcom.

W przypadku pytań, jestem do Państwa dyspozycji.

Katarzyna
------------------------------
tel.kom. 502 32 90 22
katarz@zobaczwiecej.pl

Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku



Temat: Zamordyzm i Coding standards, bylo: Re: Enkapsulacja

----- Original Message -----
From: Kuba Chabik <vasq@sprocket.ict.pwr.wroc.pl
To: Multiple recipients of list <obje@sprocket.ict.pwr.wroc.pl
Sent: Saturday, June 05, 1999 10:52 AM
Subject: Re: Zamordyzm i Coding standards, bylo: Re: Enkapsulacja

Piotr Palacz wrote:
A kiedy pisza programy?

To pytanie zartem czy na serio?
Jesli na serio, to powialo zgroza ...

Piotr

Pytanie jest calkiem serio. Z praktyki wiem, ze przy robieniu "code
review" przez wszystkich czlonkow grupy wystepuja nastepujace problemy:

a) Ludzie, informatycy, nie chca krytykowac swoich kolegow po fachu. W
szczegolnosci, widzialem zespoly, ktore opacznie pojmowaly "solidarnosc
grupowa" i niechetnie wypowiadaly sie na temat swoich kolezanek i
kolegow.

Przedmiotem "code review" jest kod, czy dokladniej jego przystawanie do
specyfikacji,
standardow, konwencji, dobrej praktyki, poprawnosci i zdrowego rozsadku.

Przedmiotem przegladow nie sa ludzie jako tacy.
Tym zajmuja sie m.in. psychiatrzy, bigotki i ludzie w trakcie spraw
rozwodowych.

Elementarny poziom profesjonalizmu obejmuje _zrozumienie_ faktu,
ze "krytyka" kodu (czy tez innych artefaktow) jest elementem _pracy_
wlasnie,
w tym dazenia do poprawnych lub "lepszych" rozwiazan
i nie ma nic wspolnego ani z przysrywaniem ani psychoterapia.

Ludzie maja rownie czesto problemy z wzieciem wlasnego ego w nawias
jak z poprawnym logicznie formulowaniem argumentow w trakcie przegladu.

Umiejetnosc radzenia sobie z oboma wyzwaniami odroznia gowniarzy od
profesjonalistow.

Umiejetnosc wyodrebniania rokujacych nadzieje gowniarzy i umiejetnosc
efektywnego pomagania im w stawaniu sie profesjonalistami odroznia
poganiaczy baranow od kierownikow ludzi.

b) Grupowy "code review" angazuje wszystkich pracownikow wraz z jego
szefem. Jezeli jest to normalny cykl procesu tworzenia oprogramowania,
to nie bardzo rozumiem korzysci, jakie mialby z tego zespol. Widze jakie
korzyscie mialby z tego programista, ktorego kod jest omawiany. Ale
koszt (czas pracy ilus osob) jest, moim zdaniem, niewspolmierny do
rezultatow.


Grupowy "Code review" jest jedna z mozliwych form sprawdzania elementow,
ktore wymienilem wyzej. Nie musi wiazac wszystkich uczestnikow, ale powinien
wiazac grupe, zeby miec sens.

Zazwyczaj korzysci dla zespolu sa takie, ze jego czlonkowie
doswiadczaja naocznie lub naskornie definicji i zakresu kryteriow akceptacji
i odrzucenia. Produkcja knotow jest bardzo czasochlonna i niebywale droga,
znacznie drozsza niz prowadzenie sensownych przegladow.

Jesli praca zespolowa jest kierowana jawnymi regulami, to z koniecznosci
owe reguly trzeba jakos egzekwowac, inaczej nie maja one sensu.

W tym sensie "code review" jest najnormalniejszym elementem "procesu
tworzenia oprogramowania". I to nawet w przypadku pracy z ludzmi dojrzalymi
i doswiadczonymi, aczkolwiek sprawnosc przegladow w takiej sytuacji jest
znacznie
wyzsza niz przecietnie.
Tak czy inaczej, jakosci nie da sie podwyzszac bez petli sprzezenia
zwrotnego.

Jesli praca zespolowa nie jest kierowana jawnymi regulami,
lub jesli nie sa one egzekwowane, to mamy do czynienia z organizacyjnym
przedszkolem, umiarkowana, bo puerylna, forma perwersji.

Jesli zaczyna sie wierzyc, ze wprowadzanie jawnych regul nie jest ani
pozadane, ani uzyteczne, to wtedy wlasnie wieje groza.
Nastepnym etapem dengrengolady jest przeswiadczenie, ze rzeczywistosc
bedzie zachowywac sie zgodnie z tym, co sie wysmarowalo
np. w Microsoft Project.

c) Poza tym mysle, ze takie grupowe code review oznacza, ze szef zespolu
jest leniwy, albo zle zorganizowany, bo to jego broszka.


Co jest dokladnie "broszka" szefa zespolu? Czy ma to cos wspolnego z
anatomia?
Czy tez z wlasnoreczna cenzura produktow danej osoby i ewentualnymi
rozmowami
w cztery oczy na temat?

Jesli juz o zadaniach "kierownika" mowa, to wygladaja one troche inaczej
z krotkiej perspektywy, mierzonej data najblizszego "milestone" czy tez
oddania produktu, niz z perspektywy kilkunastu miesiecy czy wiecej.

W pierwszym przypadku, bezposrednim celem jest dostarczenie produktu
spelniajacego specyfikacje na osiagalnym stopniu wiernosci/jakosci.
W drugim przypadku idzie o to, aby umiejetnosci i kultura zawodowa zespolu
zmienialy sie w takim kierunku, aby osiagana jakosc szla w gore
_oraz_ koszty wytwarzania - w dol.

Na oko 90% znanych mi kierownikow ma w glebokim powazaniu cele dlugofalowe.
Moze jeden na stu probuje obie perspektywy pogodzic. Moze kilku na tysiac
to wychodzi.

Nie ma sie co wstydzic - to wcale nie latwe.
Ars longa, vita brevis, jak powiadali starozytni Rosjanie.

Pozdrowienia,

Piotr

Przeczytaj wszystkie posty z tego wątku
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • erfly06132.opx.pl



  • Strona 2 z 2 • Zostało wyszukane 98 wypowiedzi • 1, 2

    © 2009 Najlepszy miesiąc kawalerski w Polsce !!! - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates